• Tłumacz języka migowego
BIP
Strona główna/Aktualności/Nowe przepisy dot. dyżurowania aptek w dzień wolny od (..)

Nowe przepisy dot. dyżurowania aptek w dzień wolny od pracy oraz w porze nocnej.

6 . 02 . 2024

KOMUNIKAT

Nowe przepisy dot. dyżurowania aptek w dzień wolny od pracy oraz w porze nocnej.

            Informujemy, że po zmianie przepisów jakie weszły w życie 1 stycznia 2024 r. Powiat Bialski nie będzie ustalał dyżurów pracy aptek ogólnodostępnych w porze nocnej, w niedzielę, święta i inne dni wolne od pracy.

            Zgodnie z art. 94 ust. 1 Prawa farmaceutycznego w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2024 r. rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych znajdujących się na terenie powiatu winien być dostosowany do potrzeb ludności tego powiatu i pozwala na realizację przez te apteki zadań określonych w art. 87 ust. 2 (przyp. zadań aptek ogólnodostępnych), w szczególności przez pełnienie dyżurów w dzień wolny od pracy oraz dyżurów w porze nocnej, z wyłączeniem powiatu mającego swoją siedzibę w sąsiadującym mieście na prawach powiatu (tzw. powiatów obwarzankowych).

            Wyłączenie to uzasadniono względami praktycznymi. Stwierdzono, że dostępność komunikacyjna miasta na prawach powiatu jest lepsza, zatem społeczeństwo w łatwiejszy sposób może skorzystać z usług apteki ogólnodostępnej znajdującej się na terenie miasta na prawach powiatu, niż w ramach “powiatu “obwarzankowego”.

            Powiat Bialski jako powiat mający swoją siedzibę w Białej Podlaskiej, czyli sąsiadującym mieście na prawach powiatu jest wyłączony ze stosowania powyższej regulacji.

            Mieszkańcy Powiatu Bialskiego mogą korzystać z usług farmaceutycznych w całodobowej aptece działającej na terenie Białej Podlaskiej, tj. Apteka „Nasze Apteki” przy ul. Sidorskiej 2K (SAS), tel. 83 3432524, e mail: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ .

Informacja o godzinach otwarcia aptek jest powszechnie dostępna w Internecie, w tym

w publicznie dostępnym rejestrze aptek https://rejestry.ezdrowie.gov.pl/ra/search/public .

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Pliki
pdf Komunikat - Nowe przepisy dot. dyżurowania aptek w dzień wolny od pracy oraz w porze nocnej.
ilość pobrań: 22
Komunikat - Nowe przepisy dot. dyżurowania aptek w dzień wolny od pracy oraz w porze nocnej. 223.65KB zobacz

do góry
Ostrzeżenie pogodowe - kliknij aby zapoznać się z komunikatem.