• Tłumacz języka migowego
BIP
Strona główna/Aktualności/Zbadaj się - bezpłatna mammografia dla kobiet od 45 do 74 (..)

Zbadaj się - bezpłatna mammografia dla kobiet od 45 do 74 roku

17 . 01 . 2024

Zbadaj się - bezpłatna mammografia dla kobiet od 45 do 74 roku 8 luty 2024 parking - Dom kultury, wymagana rejestracja telefoniczna: 723351003Centrum Wielospecjalistycznej Opieki Ambulatoryjnej NZOZ MARMED z siedzibą w Świdniku realizujący Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi w oparciu o zawartą umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Program skierowany jest do kobiet w wieku od 45 do 74 lat, które w ciągu 24 miesięcy nie miały wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej.

Celem programu jest obniżenie wskaźnika umieralności z powodu raka piersi do poziomu krajów Unii Europejskiej, podniesienie poziomu wiedzy na temat profilaktyki raka sutka oraz wprowadzanie na terenie całego kraju ujednoliconych zasad postępowania diagnostycznego.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi około 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek, ryzyko zachorowania wzrasta po 50 roku życia. Badania kliniczne wykazały, że w grupie kobiet w wieku 45-74 lat, które miały wykonane badania mammograficzne co dwa lata, nastąpiło zmniejszenie umieralności o 25-30 %!, a więc warto badać się systematycznie i nie pozwolić na rozrost zmian. Najważniejszym czynnikiem w istotny sposób wpływającym na wyniki leczenia oraz na całkowite wyleczenie, jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium rozwoju.

Profilaktyczne badania mammograficzne można wykonać w poradniach stacjonarnych lub w mammobusie, który dojeżdża do najodleglejszych zakątków naszego województwa.

NZOZ MARMED dysponuje pracowniami stacjonarnymi w Świdniku i w Chełmie gdzie można wykonać mammografię oraz dwie mobilne pracownie diagnostyczne - mammobusy pracujące na potrzeby województwa lubelskiego.

do góry
Ostrzeżenie pogodowe - kliknij aby zapoznać się z komunikatem.